EU patent vol1026.01.2012

Wow!

Refereerime huvilistele siinkohal Euroopa Patendiameti eelmise aasta esialgseid tulemusi.

Selle kohaselt esitati Euroopa Patendiametile eelmine aasta 243 000 patenditaotlust ning välja anti 62 115 patenti. Nii nagu oleme varasemalt protsendiga mänginud, siis enamus (62%) taotlustest tuli väljapoolt Euroopat (USA 24%), Euroopas esitatakse kõige rohkem patenditaotlusi Saksamaalt (14% ülejäänud 38%-ist). EPO presidendi sõnade kohaselt on hea näha, et vaatamata majanduskriisilise on R&D rahasid suunatud.

Siinkohal targemate inimeste poolt väljatoodud fenomen, et kui majanduses läheb kehvasti, siis hakatakse esitama rohkem kaitsetaotlusi, aga kui majandus on heal järjel, siis unustavad firmad oma lahenduste kaitsmise ja taotluste arv väheneb.

Aga kuidas see kõik seotud tulevase Euroopa Ühenduse patendiga, väga lihtsalt, kui eelmine aasta jõustati Eesti 1200 välja antud Euroopa patenti, siis Ühenduse patendisüsteemi käivitumisel ja eeldusel, et kõik Euroopa Patendiameti poolt väljaantud patendid märgitakse Ühenduse patendiks oleks eelmine aasta kehtima hakanud Eestis ca 62 000 patendiõigust, mis on ca 52 korda rohkem kui praegu.
Lisaks poliitikute poolt lubatav Ühenduse patendisüsteemi odavus on samamoodi vesi välistaotlejate veskile ning vale oleks arvata, et nendelt tulevate taotluste protsent (62%) langeks, pigem vastupidi.

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Muutused firma omanikeringis

Alates mai keskpaigast on firma nimi jällegi Sarap ja Partnerid Patendibüroo, sest senine äripartner Mikk Putk otsustas IO asjades aja maha võtta ning lahkus firmast.

29.05.2019 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.