Patendiuuringute teostajate kutseeksam11.10.2011

Osalesime patendiuuringute teostajate kutseeksamil

5.-6. oktoober toimus esmakordselt maailmas patendiuuringute teostajate kutseeksam, mis viidi läbi samaaegselt New Jerseys, Londonis, Haagis, Münhenis, Stockholmis. Tegemist oli nö proovieksamiga, kus ei testitud mitte eksami tegijaid, vaid eksami formaati. Londonis Thomson Reutersi Intellektuaalomandi kontoris toimunud eksamile oli osalema kutsutud ka Mikk Putk.

Aastaid on räägitud patendiuuringute tegijate erinevast tasemest. Kui patendivolinikele on kehtestatud kindlad nõuded ja kutse saamiseks tuleb teostada eksam, siis patendiuuringute tegijatele seni erinõudeid kehtestatud pole.

Sisuliselt võib patendiuuringuid teha ja vastavaid teenuseid pakkuda igaüks. Seetõttu võib leida väga erineva tasemega teenusepakkujaid, kelle pakutavad uuringud on samuti väga erinevad. Erinevused on nii oskustes, kogemustes kui otsinguvahendite kasutamises, mis avalduvad teostatud uuringu põhjalikkuses, leitud tulemustes ja aruande koostamises.

Tüüpiline näide on tehnika taseme uuringute tegemine. Tihti piirdutakse vaid patendiandmebaaside kasutamisega, kuid kindlasti peaks uurima ka teadusartiklite andmebaase, vastava valdkonna ajakirju ja muid väljaandeid ning muud erialakirjandust.

Et vähendada erinevusi patendiuuringute tegijate töö tulemustes ja kvaliteedis, on paar aastat tagasi asutud välja töötama rahvusvahelisi kutsestandardeid ning eksami formaati uuringute tegijate teadmiste kontrollimiseks. Eksamiküsimused on välja töötatud erialaorganisatsioonide Patent Information Users Group (http://www.piug.org/), Confederacy of European Patent Information User Groups (www.cepiug.org/) ja Patent Documentation Group (www.p-d-g.org/) poolt.

Eksamil tuli vastata patendiuuringutega seotud küsimustele ja lahendada erinevaid tehnika taseme otsingute, patendi tühistamise jt ülesandeid ning anda korraldajatele tagasisidet eksami formaadi kohta. Erinevates riikides toimunud eksami teostajatelt saadavate kommentaaride põhjal täpsustatakse ülesandeid ning loodetakse jõuda rahvusvaheliste üldtunnustatavate kutsenõuete ja eksamitingimusteni.

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Muutused firma omanikeringis

Alates mai keskpaigast on firma nimi jällegi Sarap ja Partnerid Patendibüroo, sest senine äripartner Mikk Putk otsustas IO asjades aja maha võtta ning lahkus firmast.

29.05.2019 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.