Milles seisneb patendivoliniku töö?09.11.2011

Patendivoliniku töö ei seisne ainult taotlusdokumentide esitamises, vaid koos kliendiga tehnilise lahenduse ja kaitsevõimaluste läbi arutamises ning võimaliku kaitseulatuse koostamises.

Sealjuures tuleb teha taustauuring, millised sarnased lahendused on varem olemas; koostada joonised ja lahenduse teostamise kirjeldus ning välja tuua lahenduse erinevused varasematest sarnastest lahendustest, ehk mida kaitsta soovitakse.

Patendivolinik vaatab vähemalt 5 aastat ette ehk mõtleb, kuidas oleks taotlejale äriliselt kõige kasulikum, kuidas võib kulgeda taotluse ekspertiis ja püüab luua sellist patendinõudlust, mis läbiks ekspertiisi sujuvamalt ning kaitsedokumendi väljaandmisel tagaks ka soovitud kaitse. See eeldab patendivoliniku töös lisaks vastava seadusandluse tundmisele ka taotleja nõustamist äristrateegilistes küsimustes ning head orienteerumist erinevates tehnika- ja tehnoloogiavaldkondades.

Kliendiga koostöö alustamise viib ta ennast täielikult kurssi tehnilise lahenduse sisuga. Kuna patenditaotlemise protsess kestab keskmiselt 3-5 aastat ja hiljem patendi välja andmisel tuleb jälgida kehtivuse pikendamise tähtaega, siis kliendi ja patendivoliniku koostöö võib kesta aastaid.

 

 

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Muutused firma omanikeringis

Alates mai keskpaigast on firma nimi jällegi Sarap ja Partnerid Patendibüroo, sest senine äripartner Mikk Putk otsustas IO asjades aja maha võtta ning lahkus firmast.

29.05.2019 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.