Miks teha koostööd patendivolinikuga?03.11.2011

Head ettevõtjad ja koostööpartnerid. Seda küsimust küsitakse vägagi palju, sest kaasnevad ju patendivoliniku palkamisega lisakulutused. Seda enam, et Patendiameti seminaridel rõhutatakse - taotlusi (kaubamärk, kasulik mudel, patent, tööstusdisain) saab ise esitada. Kurb on aga see, et ei räägita sellega kaasnevatest probleemidest, mis võivad lõppeda rahaliselt väga valusa õppetunniga. Nii nagu ütles mulle minu juhendaja - on kaks viisi kuidas aru saada tööstusomandi süsteemi toimimisest - "hard way" ja "way with patent attorney" - kusjuures esimene tee on lõppkokkuvõttes oluliselt kulukam ning ka tööstusomandi õigusi pole enam alles pärast seda.

Aga mis siis ajendas meid jälle selle teema juurde pöörduma. Nimelt on viimasel ajal taotlejad, kui patendivolinik on esitanud nende Euroopa Ühenduse kaubamärgitaotluse, hakanud otse saama kirju (isegi Google tõlkijaga eesti keelde pandud), milles nn European Central Register of Brand and Patent kirjutab, et peale taotluse avaldamist European Brand and Patent Office (EPO) poolt tuleks taotlus keskregistrisse kanda. Selle eest tuleb tasuda 1987eur, kui seda ei teha, siis taotlus kustutatakse registrist. Viimasel ajal pakutakse isegi allahindlust näiteks 30% esitamise lõivust. Tagajärjeks kuhugi, kellelegi saadetud raha ja taotluse tagasilükkamine Patendiameti poolt, sest lõivud tasumata.

Ähvardus on tõsine - kustutame registrist - ja tihtipeale taotleja vaatab, et näe volinik ei rääkinudki sellest. Tuleb ära tasuda, muidu kustutavadki mu taotluse ära.

See aga ei ole nii, sest tegemist on petturitega - äkki keegi maksab. Samasuguseid registrisse kandmise ettepanekuid saavad patenditaotlejad niipea, kui avaldatakse nende rahvusvaheline (PCT) või Euroopa patenditaotlus.

Head koostööpartnerid ja tulevased kliendid. Niikaua, kui olete rahul patendivoliniku tööga ja olete andnud talle õiguse Teid esindada OHIM-is või Euroopa Patendiametis, WIPO-s, Eesti Patendiametis on ainult patendivolinik see, kes hoiab silma pealt Teie taotlustel ning kui vaja saadab teile arveid kulutuste kohta, mis on eelnevalt kleindiga kokku lepitud. Kellelgi teisel ei ole alust esitada teile mittemingisuguseid arveid olematutesse registritesse kandmise eest.

Jätkuvat koostööd soovides,
Margus Sarap
Euroopa ja Eesti patendi- ja kaubamärgivolinik

 

 

 

 

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Muutused firma omanikeringis

Alates mai keskpaigast on firma nimi jällegi Sarap ja Partnerid Patendibüroo, sest senine äripartner Mikk Putk otsustas IO asjades aja maha võtta ning lahkus firmast.

29.05.2019 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.