EU patent vol801.07.2011

Vahendame teile viimased uudised, mis on seotud Euroopa Ühenduse patendiga. Nimelt toimus 27.juunil 2011 konkurentsinõukogu erakorraline koosolek, kus teemaks ühtne patendisüsteemi loomine tõhustatud koostöö raamides.

Koosolek lõppes sellega, et 25 liikmesriiki kiitsid heaks Euroopa Ühenduse patendiseaduse eelnõu ning Euroopa Ühenduse patendi tõlkekorralduse eelnõu. Hispaania ja Itaalia olid päris teravad oma väljaütlemistes.

Komisjoni pressiteates öeldakse, et võib juhtuda, et 2011 aasta lõpuks võiks loota järgmist edasiminekut ehk lähiaastatel võib osutuda tõeks Ühenduse patentsüsteemi toimimine.

Lisame lingid nimetatud seaduseelnõudele (Ühtne patendikaitse ja tõlkekorraldus). Püüame need läbi töötada ja koostada lühikommentaarid.

Kiita tuleb Eesti esindaja sõnavõttu, sest tundub, et Eesti Vabariigi seisukohad on muutunud aasta jooksul oluliselt konkreetsemaks ja asjalikumaks, st enam ei kiideta lihtsalt ettepanekuid, vaid lisatakse, et jälgime järgmisi arenguid ja läbirääkimisi. Ilmselt on jõudnud kohale arusaam, et kui üheltpoolt muutuks patendikaitse taotlemine Eesti taotlejale Euroopas soodsamaks, siis teiselt poolt tuleks hakata arvestama Eesti ettevõtjatel Eesti Vabariigis suure hulga automaatselt kehtima hakkavate EU patendiõigustega. Mis lisaks väljatöötamisel oleva ühtse patendikohtusüsteemiga tekitaks suuri probleeme, sest seesama Eesti ettevõtja, kes äkki rikub kellegi EU patendi õigusi, peaks praeguse eelnõu järgi minema ennast kohtusse kaitsma näiteks Brüsselisse, see aga ei saa olema ilmselt odav lõbu.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Muutused firma omanikeringis

Alates mai keskpaigast on firma nimi jällegi Sarap ja Partnerid Patendibüroo, sest senine äripartner Mikk Putk otsustas IO asjades aja maha võtta ning lahkus firmast.

29.05.2019 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.