EU patent vol615.02.2011

Euroopa Parlament andis oma nõusoleku, et ühine Euroopa Liidu patendisüsteem luuakse kasutades nn "tõhustatud koostööd". Nimetatud koostööga on seni liitunud 25 riiki, hetkel on väljas Hispaania ja Itaalia, kes on olnud eriarvamusel, mis seotud EU patendi tõlkimisega. Loomulikult on nimetatud riikidel võimalik alati ühineda.

Tõhustatud koostööga loodetakse ületada erimeelsused EU patendisüsteemi väljatöötamisel, mis seni on valitsenud. See võib tähendada seda, et asjad hakkavad liikuma kiiremini, kui tavapäraselt ning EU patent ei olegi enam nii väga kauge unistus. Selle süsteemi pooldajate põhiargument on, et praegune Euroopa patent on ligikaudu 10korda kallim, kui analoogne USA patent. Oleme natuke kirjeldanud EU patendisüsteemi toimist oma varasemates uudistes.

Loodame, et tuuled puhuvad ja mitte selles suunas, et Hispaania ja Itaalia astuvad Euroopa Patendikonventsioonist välja, mida muideks nad on ähvardanud teha, kui neid kuulda ei võeta. Igaljuhul meie silm on asjadel peal ja anname muudatustest teada. Eelkõige haakub teemaga järgmine patente puudutav seadusandlus, mis on seotud ühtse Euroopa Liidu ja Euroopa patendi patendikohtusüsteemi loomisega. Ka seal on olemas seaduste mustandid ning hetkel on asi antud arutamiseks Euroopa kohtule, kes peab välja selgitama, ega loodav seadusandlus pole vastuolus Euroopa Liidu seadustega. 

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Ettevõtjatele: uuring uue patendisüsteemi kohta

Ajakiri Managing Intellectual Property viib läbi uurimust uue loodava patendisüsteemi kohta.

18.02.2015 Loe edasi
EAS avas arendusosaku toetuse

EAS avas toetusmeetme, mis on mõeldud ettevõtetele erinevateks eeluuringuteks uudsete toodete-, teenuste või tehnoloogiate väljatöötamisel ja intellektuaalomandi kaitseks.

29.01.2015 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.