epi seminar Helsingis08.03.2011

Oleme varasemalt vihjanud, et Euroopa patendisüsteemis õhk liigub ja süsteemi tervendamise nimel töötatakse. Hea võimalus patendivaldkonna professionaalidele oli eile Helsingis toimunud EPC2000 teemaline seminar -"Impact of the changes by EPC2000" - millel osalesime ka meie. 

Seminari korraldas Euroopa Patendivolinike Instituut (epi) koostöös Soome ja Euroopa Patendiametiga (EPO) patendivolinike täiendõppeprogrammi raames.

Lektorid olid oma ala professionaalid - endine EPO Patendiõiguse osakonna direktor hr Ingwer Koch, EPO menetlusosakonna administraator hr John Beatty ja epi Euroopa Patendivolinik hr Francis Leyder (samas ka epi Euroopa Patendipraktika töörühma esimees).

Koolitusel käsitleti viimasel ajal EPO poolt prioriteetideks seatud teemasid - meditsiinivaldkonna materiaalõigus (eelkõige annusreziimide kaitsmine, nn Swiss tüüpi patendinõudlused jm), "Raising the Bar" ehk taotlustele esitatavate nõuete karmistamine või õigemini öeldes juba olemasolevate nõuete täitmise täpsem nõudmine taotlejatelt, eraldatud (divisional applications) taotlused - millal, miks ja kuidas?, vabatahtlik ja kohustuslik vastus EPO otsinguaruandele, EPO praktika ja menetluse muutused, muudatused leiutustaseme defineerimisel.

Seminari õhkkond oli väga töine ja asjalik. Kokku oli osalejaid üle 60, kellest 6 Eestist, samuti meie kolleegid Soomest, Rootsist, Taanist.

Loengute esitlused peaksid olema kättesaadavad EPO kodulehelt, nii et katsume need lingid lugejatele siis välja otsida a.s.a.p.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Muutused firma omanikeringis

Alates mai keskpaigast on firma nimi jällegi Sarap ja Partnerid Patendibüroo, sest senine äripartner Mikk Putk otsustas IO asjades aja maha võtta ning lahkus firmast.

29.05.2019 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.