epi seminar Helsingis08.03.2011

Oleme varasemalt vihjanud, et Euroopa patendisüsteemis õhk liigub ja süsteemi tervendamise nimel töötatakse. Hea võimalus patendivaldkonna professionaalidele oli eile Helsingis toimunud EPC2000 teemaline seminar -"Impact of the changes by EPC2000" - millel osalesime ka meie. 

Seminari korraldas Euroopa Patendivolinike Instituut (epi) koostöös Soome ja Euroopa Patendiametiga (EPO) patendivolinike täiendõppeprogrammi raames.

Lektorid olid oma ala professionaalid - endine EPO Patendiõiguse osakonna direktor hr Ingwer Koch, EPO menetlusosakonna administraator hr John Beatty ja epi Euroopa Patendivolinik hr Francis Leyder (samas ka epi Euroopa Patendipraktika töörühma esimees).

Koolitusel käsitleti viimasel ajal EPO poolt prioriteetideks seatud teemasid - meditsiinivaldkonna materiaalõigus (eelkõige annusreziimide kaitsmine, nn Swiss tüüpi patendinõudlused jm), "Raising the Bar" ehk taotlustele esitatavate nõuete karmistamine või õigemini öeldes juba olemasolevate nõuete täitmise täpsem nõudmine taotlejatelt, eraldatud (divisional applications) taotlused - millal, miks ja kuidas?, vabatahtlik ja kohustuslik vastus EPO otsinguaruandele, EPO praktika ja menetluse muutused, muudatused leiutustaseme defineerimisel.

Seminari õhkkond oli väga töine ja asjalik. Kokku oli osalejaid üle 60, kellest 6 Eestist, samuti meie kolleegid Soomest, Rootsist, Taanist.

Loengute esitlused peaksid olema kättesaadavad EPO kodulehelt, nii et katsume need lingid lugejatele siis välja otsida a.s.a.p.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Ettevõtjatele: uuring uue patendisüsteemi kohta

Ajakiri Managing Intellectual Property viib läbi uurimust uue loodava patendisüsteemi kohta.

18.02.2015 Loe edasi
EAS avas arendusosaku toetuse

EAS avas toetusmeetme, mis on mõeldud ettevõtetele erinevateks eeluuringuteks uudsete toodete-, teenuste või tehnoloogiate väljatöötamisel ja intellektuaalomandi kaitseks.

29.01.2015 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.