Viime Thomson Innovation abil patendiuuringud uuele tasemele03.03.2011

Teadus-, toote- ja tehnoloogiaarenduses on oluline pidevalt olla kursis, millised arengud mujal maailmas antud valdkonnas toimuvad, mida teevad konkurendid, millised on uusimad lahendused, millised võivad olla õiguslikud piirangud jpm.


Selleks arendame ja täiendame pidevalt oma infouuringute ja -monitooringute vahendeid ning kogemusi, et käia ajaga kaasas ning pakkuda parimaid võimalikke uuringuid tööstusomandi valdkonnas.

Tänasest alates oleme omandanud maailma juhtiva patendiuuringute andmebaasi Thomson Innovation kasutuslitsentsi, mis võimaldab veelgi põhjalikemaid patendiinfo uuringuid ja analüüse teha.

Võrreldes seni kasutusel olnud patendiuuringute süsteemiga Thomson Delphion on Thomson Innovation (TI) süsteemil mitmeid erinevusi. Üheks olulisemaks on kindlasti see, et TI andmebaasi ning analüüsivahendeid pidevalt arendatakse ja täiendatakse. Oluliselt paremad on nii päringute tegemise kui tulemuste filtreerimise võimalused. Samuti ka monitooringu teostamine - kui varem oli võimalik jälgida vaid konkreetse päringu põhjal avaldatavat uut informatsiooni, siis nüüd on võimalik jälgida ka konkreetse patendidokumendi staatuse muutusi.

Kuigi patendiinfo katvuse poolest oli ka Delphion üks suurimaid maailmas, siis Thomson Innovation hõlmab veelgi mahukama hulga patendiiinfot ulatudes hetkel ligi 80 miljoni dokumendini.

Sellises info(üle)külluses pole päringute tegemine mõistagi alati kõige lihtsam tegevus, kui ka juba spetsiifilisema valdkonna ja keerulisema päringu puhul on tulemuseks näiteks paartuhat dokumenti. Ka siin on Thomson Innovationil hulga eeliseid teiste patendiandmebaaside ja otsingusüsteemide ees. Näiteks on lisatud erinevad filtrid, otsisõnade markeeritud esiletõstmine, otsingutulemustes eraldi otsingu tegemine. Päringute tegemiseks on võimalik kasutada üle 80 otsinguvälja.

Kui lisaks tavapärasele tehnika taseme uuringule pakub huvi ka näiteks turu-info uurimine või tulemuste põhjalikum analüüs, siis nüüd on meil enam võimalusi ka erinevate graafikute tegemiseks, mis teatud juhtudel annavad kindlasti üldpildist parema ettekujutuse kui pelgalt tabelid või loetelud.


Mitmeid lisavõimalusi on ka konkreetse patendidokumendi uurimiseks ja analüüsimiseks, näiteks viidete uurimisel.
Lisame siia näitena veel ka ühe konkreetse viidete kaardi skanneeriva tunnelmikroskoobi aluspatendi viidete kohta.

Kõik päringud tehaks läbi turvalise SSL protokolli ja on salvestatud uuringuajaloos. Nii võite peale esmast patendiuuringut arendusprojekti jätkudes igal ajal uuesti meie poole pöörduda ja saame kiirelt kontrollida, mida on vahepeal uut avaldatud.


Võimalusi on veel palju ja eeltoodu on vaid üksikud näited. Täpsema ülevaate saamiseks erinevatest uuringuvõimalustest võtke meiega ühendust.

 

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Muutused firma omanikeringis

Alates mai keskpaigast on firma nimi jällegi Sarap ja Partnerid Patendibüroo, sest senine äripartner Mikk Putk otsustas IO asjades aja maha võtta ning lahkus firmast.

29.05.2019 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.