EU patent vol5 (lisatud EU komisjoni otsus tõhustatud koostöö kohta)13.12.2010

10. detsembril toimus järjekordne EU konkurentsivõime komisjoni istung, kus teemaks ikka ja jälle Euroopa Liidu patent ning nn "tõhustatud koostöö" kasutamine. Teadupärast ei suudetud kokku leppida EU patendi tõlgetega seonduvaga, sest Hispaani ja Itaalia on vastu Belgia eesistuja poolt tehtud ettepanekutega. Patiseisust välja tulemiseks esitasid/ühinesid 11 riiki tõhustatud koostöö loomise ettepanekuga.

Rootsi, Soome, Leedu, Holland, Taani, Prantsusmaa, Eesti, Saksmaa, Inglismaa, Sloveenia, Luksemburg on esialgu tõhustatud koostöö ettepaneku taga. Paljud riigid avaldasid toetust ettepanekule, kuid siiski jäid kaks riiki eriarvamusele - Itaalia, Hispaania. Nende meelest pole läbi arutatud kõiki võimalikke variante ja ettepanekuid ning seetõttu on tegemist rohkem nn poliitilise kiirutamisega. EU komisjoni liige kritiseeris teravalt, öeldes, et ligi 10 aastat on püütud lahendada EU patendi teemat, lisaks sisaldas Belgia ettepanek nn masintõlgete kasutuselevõttu informatsiooni levitamiseks iga liikmesriigi ettevõtjani.   

14. detsembril esitab Euroopa Komisjon oma nägemuse nimetatud ettepanekule, st avaldatakse EU nõukogu otsuse ettepanek.

Nüüd siis Euroopa Komisjoni nõukogu otsus, mis lubab alustada tõhustatud koostööga EU patentide osas, valmis kirjutatud.

Tagasi uudiste nimekirja

Uudised

Ettevõtjatele: uuring uue patendisüsteemi kohta

Ajakiri Managing Intellectual Property viib läbi uurimust uue loodava patendisüsteemi kohta.

18.02.2015 Loe edasi
EAS avas arendusosaku toetuse

EAS avas toetusmeetme, mis on mõeldud ettevõtetele erinevateks eeluuringuteks uudsete toodete-, teenuste või tehnoloogiate väljatöötamisel ja intellektuaalomandi kaitseks.

29.01.2015 Loe edasi
Kliki, et näha RSS uudised Kliki, et postitada seinale Kliki, et säutsuda

Liitu meie uudiskirjaga!

Meie teenused on rahastatavad EASi innovatsiooniosaku toetusega! Võimaluste täpsustamiseks palume võtta meiega ühendust.